Specjalista ds. bezpieczeństwa cyberprzestrzeni i uzależnień od mediów cyfrowych

utworzone przez | lip 26, 2023

Celem studiów jest zapoznanie studentów z teoretycznymi i praktycznymi zagadnieniami związanymi z multimediami i ich wykorzystaniem oraz z zagrożeniami jakie stwarzają. Przygotowujemy słuchaczy do odpowiedzialnego i funkcjonalnego korzystania z multimediów w procesie dydaktycznym, życiu codziennym i pracy zawodowej.

Absolwent uzyska wiedzę dotycząca Internetu, świata wirtualnego – cyberprzestrzeni. Pozna zagrożenia w cyberprzestrzeni oraz możliwości pozytywnego wykorzystania świata wirtualnego. Przekazana wiedza oraz nabyte umiejętności obejmujące kwestie zagrożeń cyberprzestrzeni w kontekście nieprzystosowania społecznego umożliwią absolwentom ich identyfikację, poznanie przyczyn i skutków oraz prowadzenie działań profilaktycznych i edukacyjnych. cyberprzestrzeni. Pozna narzędzia technologiczne do ochrony dzieci i dorosłych w Internecie. Będzie wiedział jak przeciwdziałać zagrożeniom, przestępstwom w Internecie i jak na nie reagować. Jak zabezpieczać systemy komputerowe przed atakiem, niepowołanym dostępem i nielegalnymi treściami. Pozna zasady komunikacji i pracy z dziećmi i młodzieżą.

Absolwent zostanie przygotowany do efektywnego stosowania multimediów w edukacji i terapii. Przygotowanie obejmie także umiejętności z zakresu diagnozy i profilaktyki uzależnień, w tym uzależnień wynikających z zagrożeń cyberprzestrzeni. Jest przygotowany do zdania egzaminów certyfikacyjnych ECDL- IT Security i ECCC Multimedia w dydaktyce.

Jest to innowacyjna specjalność przygotowująca m.in. do zawodu specjalisty do spraw uzależnień od mediów cyfrowych, pedagoga medialnego i zawodów pokrewnych. Doskonała wiedza i przygotowanie z zakresu problemów uzależnień, mediów i cyberprzestrzeni będzie atutem na dynamicznie rozwijającym się tradycyjnym i cyfrowym rynku pracy.

Na absolwenta oczekują atrakcyjne miejsca pracy w zawodach m.in. takich, jak (numery kwalifikacji zawodowej wg rozporządzenia MPiPS z dn. 27.04.2010 r.): specjalista do spraw uzależnień od mediów cyfrowych (263407), pedagog medialny (235108), specjalista do spraw audytu zabezpieczenia (214108), specjalista ds. bezpieczeństwa cyberprzestrzeni (zgłoszony do wpisu).

Czas trwania: 3 semestry (realizowane w czasie dwóch), zjazdy w soboty i niedziele co 2-3 tygodnie

Koszt studiów: 3500 zł + 200 zł (wpisowe)

Formularz aplikacji>

ZAPISZ SIĘ NA STUDIA 

简体中文 ZH-CN English EN Polski PL Русский RU Türkçe TR Українська UK