Edukacja, rewalidacja i terapia osób ze spektrum autyzmu

utworzone przez | lip 26, 2023

Studia umożliwiają zdobycie kwalifikacji do pracy pedagogicznej z uczniami SPE, dają przygotowanie do pracy edukacyjno-terapeutycznej z osobami z autyzmem. Absolwent ma możliwość realizacji praktyk w specjalistycznych ośrodkach dla osób z autyzmem na terenie Polski.

Proponowane studia wychodzą naprzeciw potrzebom osób, które pracują z uczniami o różnych niepełnosprawnościach, w tym sprzężonych oraz są odpowiedzią na wymagania, jakim trzeba sprostać w pracy z dziećmi i młodzieżą z autyzmem. Przedmioty związane z zaburzeniem autystycznym zostały dobrane w oparciu o standardy kształcenia studiów z zakresu autyzmu obowiązujące w Wielkiej Brytanii. Studia mają charakter praktyczny w celu jak najlepszego przygotowania studentów do pracy z osobami z autyzmem.

Na absolwenta oczekują miejsca pracy w zawodach m.in. (numer kwalifikacji zawodowej wg rozporządzenia MPiPS z dn. 27.04.2010 r.): terapeuta zajęciowy (325907), asystent osoby niepełnosprawnej (341201), pozostali nauczyciele szkół specjalnych (235290), wychowawca małego dziecka (341203).

Czas trwania: 3 semestry (realizowane w czasie dwóch), zjazdy w soboty i niedziele co 2-3 tygodnie

Koszt studiów: 3500 zł + 200 zł (wpisowe)

Formularz aplikacji
ZAPISZ SIĘ NA STUDIA 

简体中文 ZH-CN English EN Polski PL Русский RU Türkçe TR Українська UK