Oligofrenopedagogika z integracją sensoryczną

utworzone przez | lip 26, 2023

Celem realizacji programu kwalifikacyjnych studiów podyplomowych jest wyposażenie słuchaczy w wiedzę umożliwiającą racjonalne programowanie i podejmowanie skutecznych oddziaływań rewalidacyjnych i psychokorekcyjnych w stosunku do dzieci i młodzieży niepełnosprawnej umysłowo w różnym stopniu, przebywających w placówkach szkolnictwa specjalnego oraz środowisku rodzinnym.

W zakresie specjalizacji słuchacze nabędą wiedzę dotyczącą specyficznych potrzeb osób z autyzmem, metod pracy i skutecznych oddziaływań.

Ukończenie studiów podyplomowych uprawnia do pracy do z osobami niepełnosprawnymi, w tym takimi, u których występują dysfunkcje SI w publicznych i niepublicznych placówkach oświatowych, medycznych i terapeutycznych. Na absolwenta oczekują ciekawe miejsca pracy w zawodach m.in. (numer kwalifikacji zawodowej wg rozporządzenia MPiPS z dn. 27.04.2010 r.): nauczyciel upośledzonych umysłowo / oligofrenopedagog (235205), nauczyciel w placówkach pozaszkolnych (235910), terapeuta zajęciowy (325907).

Czas trwania: 3 semestry (realizowane w czasie dwóch), zjazdy w soboty i niedziele co 2-3 tygodnie

Koszt studiów: 3500 zł + 200 zł (wpisowe)

Formularz aplikacji

ZAPISZ SIĘ NA STUDIA

简体中文 ZH-CN English EN Polski PL Русский RU Türkçe TR Українська UK