“Wyższa Szkoła Współpracy Międzynarodowej i Regionalnej im. Zygmunta Glogera w Wołominie oraz Wyższa Szkoła Nauk Prawnych i Administracji im. Leona Petrażyckiego organizuje konferencję naukową pod nazwą “Po co Polsce Konstytucja?”.  Konferencja odbędzie się 18 października 2018 r. w godzinach od 11 do 17 w hotelu Mansor w Ząbkach (ul. Księdza Ignacego Skorupki 5).

Tytułowe pytanie konferencji tak naprawdę jest pytaniem o stan polskiego państwa a także stan wartości konstytucyjnych jakimi są demokracja czy też praworządność. 

Temat konferencji skierowany jest nie tylko do specjalistów od prawa konstytucyjnego ale także do specjalistów z innych dziedzin prawa w tym prawa karnego oraz socjologów prawa czy też politologów. Interesuje nas szczególnie kontekst społeczny obowiązywania konstytucji RP, jej postrzegania przez społeczeństwo w tym postrzegania Trybunału Konstytucyjnego.

Wszystkich zainteresowanych tą tematyką serdecznie zapraszamy do czynnego udziału w konferencji. Patronat nad wydarzeniem objęła Fundacja Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego „Amicus Europae”. W skład rady naukowo-patronackiej wydarzenia wchodzą m.in. Prezydent Aleksander Kwaśniewski, mecenas Ryszard Kalisz a także sędzia Jerzy Stępień.

Warunkiem udziału w konferencji jest wypełnienie   wypełnionej karty zgłoszenia  udziału w konferencji oraz dokonanie opłaty konferencyjnej przez stronę https://konferencjakonstytucja.iqconference.eu/Start do dnia 28 września 2018 roku za czynny udział w konferencji w wysokości 150 zł, która obejmuje: wystąpienie z referatem, materiały konferencyjne, obiad, przerwy kawowe, publikację książkową oraz certyfikat. Koszty dojazdu ponoszą uczestnicy konferencji. Opłatę konferencyjną należy dokonać na konto: 20 2130 0004 2001 0490 5840 0001 (Volkswagen Bank) z dopiskiem „Konferencja Po co Polsce Konstytucja”(+imię i nazwisko wpłacającego).

Zaświadczenia o udziale w konferencji będą wydawane na podstawie przesłanej karty zgłoszenia oraz dokonanej opłaty konferencyjnej. Przewidujemy również wydanie monografii książkowej na ten temat. Teksty do druku będzie można przesyłać drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 18 listopada 2018 roku. Zapraszamy!

 

Plan konferencji

 

10.20 – 11.00               Rejestracja

11.00 – 11.30              Otwarcie konferencji: rektor Wyższej Szkoły Współpracy Międzynarodowej i Regionalnej im. Zygmunta Glogera w Wołominie Janusz Kowalski.

11.30 - 12.00               Wykład wprowadzający / inauguracyjny

12.00 - 14.00               Sesja I „Rola i funkcja konstytucji w systemie ustrojowym Polski” i postulaty delege ferenda.

14.00 – 16.00               Sesja II „Konstytucja RP jako umowa społeczna. Postrzeganie konstytucji i sądownictwa konstytucyjnego przez społeczeństwo.”

16.00 - 16.15                 Zamknięcie konferencji

16.15 – 17.00                Obiad               

 

 

Wniosek o przyjecie na studia podyplomowe 2017-2018

 

Możliwy jest dostęp do zasobów e-biblioteki zawierającej publikacje z zakresu ekonomii i zarządzania dla studentów WSZ “OECONOMICUS” Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego z siedzibą w Szczecinie, Ekonomii na Wyższej Szkole Współpracy Międzynarodowej i Regionalnej im. Zygmunta Glogera w Wołominie, Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Stalowej Woli oraz z administracji. Studenci zainteresowani dostępem do cyfrowych zasobów bibliotecznych mogą odbierać w Sekretariacie WSWMiR indywidualne kody PIN, ewentualnie za pośrednictwem e-mail. Kod dostępu ważny jest 1 rok od uruchomienia i w następnym roku należy pobrać kolejny kod. 

Materiały dodatkowe:

IBUK libra folder

IBUK libra pomoc

 

Nowoczesny, szybki i przyjemny dostęp do wiedzy DLA KAŻDEGO!

Serwis IBUK Libra, należący do Wydawnictwa Naukowego PWN, istnieje od 2007 roku. Platforma udostępnia publikacje w wersji elektronicznej oraz - dla zainteresowanych - inne zasoby edukacyjne z portfolio Grupy PWN. Księgozbiór wirtualnej czytelni liczy kilkanaście tysięcy publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych oraz beletrystycznych, wydanych przez najważniejsze, renomowane polskie oficyny. Wiele z nich to tytuły niedostępne w innych bazach, co sprawia, że oferta IBUK Libra jest unikatowa. Dzięki zaawansowanej technologii i dostępowi online czytelnicy mogą korzystać z serwisu przez całą dobę, z dowolnego miejsca. Platforma umożliwia nie tylko czytanie książek, lecz także zaawansowaną pracę z tekstem.

Z zasobów można korzystać za pomocą komputera, laptopa, tabletu czy smartfona. Technologia IBUK Libra nie wymaga instalowania specjalnego oprogramowania i jest w pełni bezpieczna dla urządzenia użytkownika. Katalogi dostępne są w każdej przeglądarce internetowej.

O tym, że warto z nami współpracować, przekonało się już kilkuset klientów. Z naszych usług korzystają m.in. największe biblioteki akademickie i publiczne, uczelnie, instytucje państwowe oraz firmy prywatne w całej Polsce. IBUK Libra to godny zaufania partner, który aktywnie współuczestniczy w procesie pogłębiania wiedzy i doskonalenia umiejętności na różnych etapach edukacji.

IBUK Libra

SPRAWDZONE ROZWIĄZANIA, INNOWACYJNA TECHNOLOGIA KILKASET TYSIĘCY ZADOWOLONYCH UŻYTKOWNIKÓW


WIEDZA NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI!

Skontaktuj się z nami

Federacja Uczelni Aglomeracji Warszawskiej

Adres:
05-200 Wołomin
ul. Laskowa 4

Godziny otwarcia:
Pon. - Pt: 09.00 - 17.00
Sob. - Nd.: 08.00 - 18.00

ytfb

Dziekanat
Tel.: +48 22 787 40 44
Fax: +48 22 787 40 44
e-mail: sekretariat@fuaw.pl

Mgr Magdalena Zrelli
Tel.: 22 787 40 44
e-mail: m.zrelli@fuaw.pl

Mgr Aleksander Sodomora
Tel.: 22 787 40 44, 602 794 795
e-mail: aleksander@fuaw.pl

FUAW © 2019 by MEG